Reklama

Ładowanie...

Gorąc nad Europą

Gorąc nad Europą

20.06.2022
Czyta się kilka minut
MASSIMO PINCA / REUTERS / FORUM
F

FALA UPAŁÓW ogarnęła w miniony weekend Europę; najwyższą temperaturę notowano w Biarritz na południu Francji: 42,9 stopnia. W Hiszpanii i Niemczech płonęły lasy: w hiszpańskiej prowincji Kastylia-León był to najgorszy leśny pożar od stulecia, z kolei w Brandenburgii ewakuowano część ludności miasteczka Treuenbrietzen po tym, jak zapłonął las na pobliskim dawnym poligonie, gdzie leży dużo amunicji. W północnych Włoszech niedobór wody doprowadził już do mniejszych zbiorów. Na zdjęciu: koryto wyschniętej rzeki Sangone, dopływu Padu, gdzie susza jest najgorsza od 70 lat. 19 czerwca 2022 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]