Reklama

Pani premier tańczy

Pani premier tańczy

z hrabstw Berkshire (Anglia) i Fife (Szkocja)
10.09.2018
Czyta się kilka minut
Za pół roku Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską, tymczasem nadal nie ustalono warunków brexitu. W kraju rośnie niepewność. Niepewna jest też przyszłość Theresy May.
Theresa May na pokazie lotniczym w Farnborough, 16 lipca 2018 r. BEN STANSALL / AFP / EAST NEWS
E

Elie, małe rybackie miasteczko na wschodnim wybrzeżu Szkocji, wydaje się już żegnać z letnim sezonem. Parę osób przechadza się po ślicznej piaszczystej plaży, kilka szczęśliwych – i mokrych od morskiej wody – psów, jeden śmiałek pływający z dala od brzegu... Przed wiatrem i przelotnym, choć intensywnym deszczem można się schronić w jedynej otwartej kawiarni.

Jest sennie, spokojnie. Z dala od brexitowych wstrząsów, odczuwalnych zarówno w odległym Londynie, jak też w nieco bliższym Edynburgu, stolicy Szkocji.

A jednak! W sklepie z artykułami wystroju wnętrz i pamiątkami ktoś wykazał się poczuciem humoru. „Brexit! – napisał kredą na tablicy przed sklepem. – Możemy to naprawić. Mamy wielki asortyment klejów, narzędzi, farby i środków do udrażniania rur”.

Wskaźniki szczęścia

Ani sklejenie podzielonego wizją brexitu narodu, ani udrożnienie tkwiących w impasie...

19518

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]