Reklama

Bóg na wyciągnięcie ręki

Bóg na wyciągnięcie ręki

22.03.2011
Czyta się kilka minut
Zamiast Jana Pawła II i Benedykta XVI, mamy Mieczysławę Kordas i Zofię Nosko - wizjonerki kwestionujące nauczanie Kościoła o losie dzieci zmarłych bez chrztu.
/ fot. DaveOzric / sxc.hu
Z

Znajomy pastor luterański. ks. Dariusz Lik z Zielonej Góry, przesłał mi broszurę "Chrzest dzieci nienarodzonych". W mailu napisał zmartwiony: "Nie dyskutuję ze złem aborcji. Tu jesteśmy zgodni. Ale czy godzi się w imię słusznej sprawy wprowadzać odbiorców w błąd? Mam na myśli szczególnie to, że słowa, których nie ma w Biblii, są wkładane w usta Pana Jezusa. Mój Kościół akceptuje i praktykuje chrzest dzieci, ale chrzest dzieci, które się nie narodziły, albo w przyszłości się nie narodzą, praktykowany raz w tygodniu, to zakrawa na magię!".

Skąd tyle niepokoju w komentarzu pastora? Może to jego luterańska wrażliwość wyrastająca z zasady sola scriptura zareagowała na jakąś katolicką praktykę opartą nie tylko na Słowie Bożym, ale i na Tradycji? Gdy jednak zajrzałem do załącznika, zrozumiałem. Treść pochodząca z katolickiego środowiska, nie ma nic wspólnego ani z...

10983

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]