Reklama

Ładowanie...

„Bieguni” na krótkiej liście

„Bieguni” na krótkiej liście

16.04.2018
Czyta się kilka minut
Powieść Olgi Tokarczuk (w tłumaczeniu Jennifer Croft pt. „Flights”) znalazła się na finałowej liście jednej z najważniejszych współczesnych nagród literackich, Man Booker International Prize.
U

Utworzona w 2004 r. w Wielkiej Brytanii jako międzynarodowa odnoga słynnego Bookera, przyznawana jest obecnie za książkę obcojęzyczną wydaną w języku angielskim, a kwotę z nią związaną (50 tys. funtów) dzieli się po połowie pomiędzy autora i tłumacza. Pozostali finaliści to Koreanka Han Kang i Węgier László Krasznahorkai (nagrodzeni już w poprzednich latach), Francuzka Virginie Despentes, Hiszpan Antonio Muñoz Molina oraz Irakijczyk Ahmed Saadawi. Ogłoszenie zwycięzcy – 22 maja. W ubiegłym roku do nagrody nominowano Wiolettę Grzegorzewską (Wiolettę Greg) za „Guguły”. ©(P)

Czytaj także: Światy bizarne - rozmowa z Olgą Tokarczuk

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]