Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

„Bieguni” na krótkiej liście

„Bieguni” na krótkiej liście

16.04.2018
Czyta się kilka minut
Powieść Olgi Tokarczuk (w tłumaczeniu Jennifer Croft pt. „Flights”) znalazła się na finałowej liście jednej z najważniejszych współczesnych nagród literackich, Man Booker International Prize.
U

Utworzona w 2004 r. w Wielkiej Brytanii jako międzynarodowa odnoga słynnego Bookera, przyznawana jest obecnie za książkę obcojęzyczną wydaną w języku angielskim, a kwotę z nią związaną (50 tys. funtów) dzieli się po połowie pomiędzy autora i tłumacza. Pozostali finaliści to Koreanka Han Kang i Węgier László Krasznahorkai (nagrodzeni już w poprzednich latach), Francuzka Virginie Despentes, Hiszpan Antonio Muñoz Molina oraz Irakijczyk Ahmed Saadawi. Ogłoszenie zwycięzcy – 22 maja. W ubiegłym roku do nagrody nominowano Wiolettę Grzegorzewską (Wiolettę Greg) za „Guguły”. ©(P)

Czytaj także: Światy bizarne - rozmowa z Olgą Tokarczuk

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]