Reklama

Nagroda im. Jerzego Turowicza

Nagroda im. Jerzego Turowicza

27.01.2020
Czyta się kilka minut
GRAŻYNA MAKARA
2

 

25 stycznia w krakowskim Muzeum Manggha Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, odebrał Nagrodę im. Jerzego Turowicza – za budowę instytucji ożywiającej tradycje solidarności, wspierającej wartości demokratyczne i uczącej obywatelskiego zaangażowania (na zdjęciu z Krystyną Zachwatowicz). Dominika Kozłowska podkreśliła w laudacji, że jest to wyróżnienie dla całego zespołu ECS-u, a laureat przypomniał, że Centrum mogło powstać dzięki wizjonerstwu tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, więc nagroda Fundacji Jerzego Turowicza należy się także i jemu. ©℗

Czytaj także: Pojednanie dla pokoleń - rozmowa z Basilem Kerskim

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]