Reklama

Biegniemy wspólnie

Biegniemy wspólnie

25.07.2016
Czyta się kilka minut
Przez tydzień przed głównymi obchodami ŚDM diecezje w całej Polsce przyjmowały młodych pielgrzymów ze świata. Dla obu stron było to często pierwsze zetknięcie z innością.
Światowe Dni Młodzieży w Płocku – przekazanie pielgrzymom kluczy do miasta. 20 lipca 2016 r. Fot. Piotr Augustyniak / fotomax dla „TP”
N

Na początku były przygotowania. Od kilku lat, kiedy tylko ogłoszono, że w 2016 r. papież Franciszek przyjedzie do Polski. Może były jakieś obawy, ale raczej w kwestiach technicznych.

– Do przyjęcia pielgrzymów zgłaszały się tylko te rodziny, które były zdecydowane to zrobić – mówi ks. Artur Niemira, koordynator ŚDM w diecezji włocławskiej. – Niektórzy mieli lekkie obawy dotyczące bariery językowej. Nie wiedzieli, czy zdołają się dogadać w obcym języku, z przedstawicielami obcej kultury, i to jeszcze młodymi. Ale proszę mi uwierzyć, dzisiaj widać, że te bariery pękają natychmiast.

W Poznaniu program przygotowań był ścisły. – Przede wszystkim, przez siedem miesięcy przygotowywaliśmy się poprzez siedem uczynków miłosierdzia. Jak kazał papież – mówi ks. Radosław Rakowski, dawniej z poznańskiej parafii na Jeżycach, dziś ze św. Stanisława Kostki. – Odwiedzaliśmy chorych,...

7516

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]