Reklama

Bawią i bronią

Bawią i bronią

21.11.2016
Czyta się kilka minut
Od dziesięciu lat, czyli od czasu, gdy paręnaście razy w roku zjawiam się na ekranie telewizora w programie rozrywkowym, doświadczam zjawiska rozpoznawalności.
Z

Zwykle przybiera ono formę sympatycznych uśmiechów, rozmów urwanych jak krakowski hejnał w momencie minięcia mnie na ulicy, próśb o wspólne zdjęcie (z żoną, z dzieckiem, jeszcze raz z żoną, bo tamto nie wyszło), wykrzyknięć rytualnej frazy: „O matko, w rzeczywistości to taki pan wysoki, a przy tym Prokopie to taki pan niski!” (dla wyjaśnienia telewizyjnym agnostykom: audycję „Mam talent!” prowadzę z kolegą mierzącym 206 cm wzrostu, ja ze swymi 188 cm wyglądam przy nim jak konus).

Wspominam też chwile, gdy jeszcze zanim pojawiłem się w „Mam talent!”, zapraszano mnie do jakiejś telewizji informacyjnej, bym walcząc o choćby moment uwagi ze strony zajętego jednoczesnym słuchaniem reżyserki i czytaniem z promptera redaktora prowadzącego, przez minutę czterdzieści mógł ująć świat świeżością swych myśli i głębią obserwacji nt. społeczeństwa czy religii. Wychodziłem wtedy ze studia,...

6369

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Nie dałem się panu Hołowni. Nie uległem gdy mnie zachęcał do tego aby wysyłać sms-y w programie rozrywkowym, który prowadzi. To co miałem na koncie ( w komórce ) wysłałem na rzecz potrzebujących w Syrii i Iraku. Sorry panie Szymonie.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]