Barykada z Warzyw

Wegan jest coraz więcej. Uważają, że ich dieta może uczynić świat lepszym miejscem do życia. Dla zwierząt i dla ludzi.

Reklama

Barykada z Warzyw

20.08.2018
Czyta się kilka minut
Wegan jest coraz więcej. Uważają, że ich dieta może uczynić świat lepszym miejscem do życia. Dla zwierząt i dla ludzi.
PHOTOGRAPHEE.EU / ADOBE STOCK
N

Na początku sierpnia sieć IKEA wprowadziła do oferty swojego bistro wegańskiego hot doga. Kosztuje tyle samo, co mięsny (2 zł), ale jest przygotowywany m.in. z soczewicy i jarmużu oraz podawany z czerwoną kapustą i prażoną cebulką. Podobno niezły, jak donoszą smakosze roślinnych potraw. A tych jest coraz więcej.

Według firmy analitycznej Mintel weganie i wegetarianie to około 7 proc. polskiego społeczeństwa. Największy odsetek, 10 proc., występuje w grupie wiekowej 16–34 lata. Popularność diety roślinnej rośnie na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych liczba osób deklarujących weganizm powiększyła się w ciągu ostatnich trzech lat sześciokrotnie, w Wielkiej Brytanii – ponad trzykrotnie w ciągu dekady. W większych miastach coraz więcej jest przyzwoitych restauracji i barów wegańskich. Najlepiej te trendy widać w dyskontach spożywczych, w których daje się z łatwością kupić...

16395

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]