Reklama

open eyes economic summit 2019

Apetyt na iluzję

Apetyt na iluzję

01.10.2018
Czyta się kilka minut
Najważniejszym politycznym ptakiem w Polsce jest dzięcioł. Niekoniecznie ten trójpalczasty, którego udało się Unii Europejskiej uratować, gdy wstrzymała wycinkę Puszczy Białowieskiej.
Fot. ISTOCK / GETTY IMAGES
D

Dzięcioł w polityce może być dowolny – wróżka w Pinokiu wszak nie precyzowała, jaki to mianowicie gatunek nadleciał, by dziobami uwolnić Pinokia od nosa, który mu urósł wskutek ciągłych kłamstw do takich rozmiarów, że nie mógł nawet się na łóżku przewrócić.

Nasz premier wygląda raczej na wyspanego, przypuszczam zatem, że musi na niego co wieczór czekać w rezydencji kilka dziarskich okazów dzięcioła z twardymi dziobami. A także dobrze wyćwiczone papugi. Jedna z nich – mniejsza o nazwisko – piała ostatnio w związku z wyrokiem, który nakazał Morawieckiemu wycofać się z tezy, że obecny rząd wybudował więcej dróg od poprzedniego: „Sąd nie wskazał, że skłamał i premier nie musi nikogo przepraszać”. Ale jednak zaraz potem dodała: „Premier sprostuje, tak jak orzekł sąd”. Jeśli sprostowanie nie polega na tym, że się odkręca nieprawdziwe słowa, to ja może przestanę się mądrzyć i wrócę...

5569

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]