Reklama

Angel

Angel

21.08.2007
Czyta się kilka minut
R

Również François Ozon pozostaje wierny swojej słabości do dawnego amerykańskiego kina. "Angel", ostatni film francuskiego reżysera, jest kolejną próbą dotknięcia płynnej granicy dzielącej świat rzeczywistości od literackiej fikcji (tu przypomnieć trzeba film "Basen"). Historia młodziutkiej pisarki brytyjskiej z początku XX w., która zatraca się do granic obłędu w seryjnej produkcji popularnych romansów, osadzona została w sztafażu epickiego widowiska - na wzór tych, które kręcono w Hollywoodzie w wystawnych dekoracjach studyjnych, w złotych latach Technicoloru. "Angel" to film opar­ty na bajecznej, uwodzącej zmysły inscenizacji. Ale czy tylko?

Tytułowa bohaterka, irytująco bezczelna i chorobliwie ambitna córka sklepikarki, która z dnia na dzień zdobywa sukcesy nieproporcjonalne do swego talentu i przymiotów ducha, kojarzy się nieuchronnie z dzisiejszymi...

3937

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]