Reklama

Ładowanie...

Angel

21.08.2007
Czyta się kilka minut
R

Również François Ozon pozostaje wierny swojej słabości do dawnego amerykańskiego kina. "Angel", ostatni film francuskiego reżysera, jest kolejną próbą dotknięcia płynnej granicy dzielącej świat rzeczywistości od literackiej fikcji (tu przypomnieć trzeba film "Basen"). Historia młodziutkiej pisarki brytyjskiej z początku XX w., która zatraca się do granic obłędu w seryjnej produkcji popularnych romansów, osadzona została w sztafażu epickiego widowiska - na wzór tych, które kręcono w Hollywoodzie w wystawnych dekoracjach studyjnych, w złotych latach Technicoloru. "Angel" to film opar­ty na bajecznej, uwodzącej zmysły inscenizacji. Ale czy tylko?

Tytułowa bohaterka, irytująco bezczelna i chorobliwie ambitna córka sklepikarki, która z dnia na dzień zdobywa sukcesy nieproporcjonalne do swego talentu i przymiotów ducha, kojarzy się nieuchronnie z dzisiejszymi...

3937

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]