Reklama

Dekonstrukcja miłości

Dekonstrukcja miłości

24.04.2005
Czyta się kilka minut
Christoffer Boe i François Ozon mówiąc o współczesnej miłości buntują się przeciwko linearnej narracji, podążają w kierunku ostrego jak błysk flesza, poetyckiego skrótu.
Nikolaj Lie Kaas i Maria Bonnevie w "Rekonstrukcji"
B

Bohater intrygującego duńskiego filmu “Rekonstrukcja" w swoim życiu miłosnym bezustannie goni za fantomem. W tej gonitwie nie zauważa jednak, jak realne życie usuwa się mu spod nóg, jak staje się coraz bardziej ulotne i nierealne. Skok w nieznane przynosi chwilową wolność od znanego, ale też wyznacza coraz to nowe horyzonty. A spełnienie zawsze będzie gdzie indziej, o krok dalej.

W filmie Christoffera Boego bohater zakochuje się w kobiecie, dla której chce zmienić całe życie. Chce zakończyć dotychczasowy związek, wyjechać w szaloną podróż do Rzymu, zacząć wszystko od nowa. Co znamienne, zarówno tajemniczą nieznajomą z baru, jak i wieloletnią partnerkę bohatera gra w filmie ta sama aktorka - elektryzująca Maria Bonnevie, niegdyś gwiazda spektakli Bergmana. Raz jest wyzywającą femme fatale, innym razem - niepozorną myszką.

Bohater zupełnie nie...

9583

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]