Reklama

Aga Zaryan „Umiera piękno"

Aga Zaryan „Umiera piękno"

30.10.2007
Czyta się kilka minut
"

"Zamiast powiedzieć: ząb mnie boli, jestem głodny, samotny, my dwoje, nas czworo, nasza ulica - mówią cicho: Wanda Wasilewska, Cyprian Kamil Norwid, Józef Piłsudski" - pisał w słynnym wierszu-manifeście Marcin Świetlicki. Ale minęło trochę ponad dziesięć lat i płyta zespołu Lao Che "Powstanie Warszawskie" czy książka Zbigniewa Libery i Darka Foksa "Co robi łączniczka" pokazały, że nie ma żadnego albo-albo i można sensownie mówić o ludziach i ideach minionych, lecz ważnych. Potwierdza to kolejny album wydany przez Muzeum Powstania Warszawskiego - płyta jazzowej wokalistki Agi Zaryan.

Zaryan nie próbuje ani oddać na gorąco atmosfery powstańczej walki (jak Lao Che), ani być chłodną, ironiczną analizą mitu bohaterstwa jako elementu kultury masowej (jak album Libery i Foksa), tylko opowiada o codzienności wojennej Warszawy. Muzykę skomponowano do napisanych w tym...

2897

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]