Reklama

Ładowanie...

13 - 20 września 2010

21.09.2010
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
F

Fakt, że 72 proc. Polaków nie popiera obrońców krzyża, dowodzi, że społeczeństwo polskie ma jeszcze rozum. Szkoda, że procent popierających jest aż tak duży, ale cóż zrobić.

Bp Tadeusz Pieronek komentując dla KAI wyniki badań CBOS, 20 września

Niemal trzy czwarte Polaków według CBOS nie popiera tzw. obrońców krzyża. 62 proc. jest zdania, że awantura o krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego to pretekst do inspirowanej przez PiS walki politycznej z PO. Inny sondaż CBOS wskazał, że odsetek osób pozytywnie oceniających Kościół spadł od czerwca o 10 proc. i wynosi 54 proc. Zdaniem ośrodka na wyniki wpłynął właśnie spór o krzyż. "Kluczem do ostatecznego zakończenia kryzysu" jest "wyciszenie w polityce, bo to powoduje bardzo duży zamęt i nerwowość ludzi" - ocenił bp Pieronek. Zaskakującymi refleksjami podzielił się metropolita szczecińsko--kamieński abp...

4458

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]