Reklama

Życie jest piękne

Życie jest piękne

04.08.2006
Czyta się kilka minut
G.Sz.: To jest wyzwanie.F.B.: To mnie pociąga..
O

Od ubiegłego tygodnia znów myślę, że życie jest piękne. Nie bardzo jeszcze wiem, z jakiego powodu, ale coś mi w duszy podpowiada, że tak właśnie jest i już. Wszyscy dookoła mówią, że nie, że jest do niczego, że trzeba z tego kraju uciekać, gdzie pieprz rośnie, ale przecież nikt nie wie, gdzie pieprz naprawdę rośnie, więc wszyscy jadą do Anglii, bo się kojarzy. Sytuacja jest tak fatalna, że nawet ci, którzy bardzo do Polski chcą wrócić, nie mogą tego zrobić, bo ich wysadzają w Singapurze z powodu nieokiełznanego patriotyzmu, którego nikt już na świecie nie ceni. Tak źle i tak niedobrze: kto chce wyjechać, wyjeżdża, a kto chce wrócić, nie wraca.

Uroda życia naciska zewsząd, ale gdyby ktoś mnie zapytał, na czym ona polega, to nie miałbym żadnej pewności. Owszem, gdybym Tadzika Sławka zapytał, to by mi powiedział w mig w czym rzecz, podpierając się Blake'iem, św...

6899

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]