Reklama

Wzór na nieistnienie

Wzór na nieistnienie

18.11.2008
Czyta się kilka minut
Dorota Masłowska: Posiadanie stało się symulacją tożsamości. Rzeczy stały się jej zasadniczym budulcem. Człowieka definiują przedmioty. / Rozmawiała Katarzyna Kubisiowska
Dorota Masłowska / fot. Andrzej Georgiew
K

Katarzyna Kubisiowska: Jako szesnastolatka wygrałaś konkurs miesięcznika "Twój Styl" na najlepszy dziennik z życia kobiety.  Już wtedy wiedziałaś, że na serio zajmiesz się pisaniem?

Dorota Masłowska: Moja mama bardzo szybko wpędziła mnie w świat książek, kupowała mi co tydzień nowe, więc od maleńkości siedziałam, czytałam i pisałam. To rozwija specyficzną wrażliwość, łatwość egzaltowania się, pozowania na "nie-siebie", może stąd sukces "Dziennika", może w ogóle stąd całe pisanie. No i moja upiorna pamięć do słów. Teraz widzę, gdy mam już 25 lat, że fikcyjne historie i emocje, które wynikają z ciągłego obcowania z literaturą, nie pozostają bez wpływu. W jakiś sposób paczą człowieka. Coś się nieustannie dopisuje, na wszystko ma się dowody, dobiera się fakty. Życie konstruuje się jak książkę.

Ulegasz takim złudzeniom?...

18162

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]