Reklama

Zrób siebie

Zrób siebie

04.12.2017
Czyta się kilka minut
Oto film o napięciu pomiędzy pulsującymi namiętnościami i wykalkulowaną grą, pomiędzy nagą twarzą i artystyczną maską. Dzieło skrojone na nasze czasy, w których rządzą autokreacja i publiczny wizerunek.
Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska w filmie „Serce miłości” GUTEK FILM
M

Miłość to nie instalacja. Życie to nie Instagram. Do tak oczywistych spostrzeżeń można by sprowadzić film „Serce miłości”, który pojawił się właśnie na naszych ekranach. Reżyser Łukasz Ronduda, znany do niedawna głównie jako kurator sztuki współczesnej, proponuje jednak coś o wiele ciekawszego: raz jeszcze wpuszcza do naszego kina podmuch innego powietrza.

Po filmie „Perfomer”, nakręconym z udziałem Oskara Dawickiego i opowiadającym o jego twórczości na tle dzisiejszego rynku sztuki, tym razem skupia się na relacji pomiędzy dwójką innych artystów, Zuzanną Bartoszek i Wojciechem Bąkowskim. Jest jednak zasadnicza różnica. Zastąpienie autentycznych bohaterów profesjonalnymi aktorami (w rolach głównych Justyna Wasilewska i Jacek Poniedziałek) oraz zaproszenie do współpracy scenarzysty Roberta Bolesto (znanego m.in. z „Córek dancingu” i „Ostatniej rodziny”) sprawiło, że film stał...

5187

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]