Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

11.06.2018
Czyta się kilka minut
16 –22 czerwca
B

Beuys. Sztuka to rewolucja

Dokumentalny, reż. Andres Veiel, Niemcy 2017, TVP Kultura, 18 VI, 21.40

Próbował zrewolucjonizować współczesną sztukę twierdząc, że tworzyć może ją każdy. Portret zmarłego ponad 30 lat temu Josepha Beuysa przynosi świeże spojrzenie na jego działalność artystyczną, poglądy polityczne i osobiste doświadczenia. Twórca dokumentu postawił przede wszystkim na kolaż archiwaliów, co przyniosło kontrowersyjny efekt.

Wesele w Gardzienicach

Teatr TV, reż. Włodzimierz Staniewski, Polska 2018, TVP Kultura, 19 VI, 20.00

Dramat Stanisława Wyspiańskiego, malarstwo Jacka Malczewskiego i muzyka Zygmunta Koniecznego, a do tego mity greckie i problemy polsko-ukraińsko-żydowskie – to wszystko zobaczymy w kolejnej inscenizacji „Wesela”, dokonanej przez Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice. Przed nami transmisja na żywo...

1787

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]