Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Artysta, czyli kto?

Artysta, czyli kto?

04.03.2013
Czyta się kilka minut
Oskar Dawicki nieustannie wciela się w kolejne role. „Performer” to wystawa o figurze artysty, a także figurze bohatera w sztuce.
Oskar Dawicki Fot. Achiwum Oskara Dawickiego
P

Przed trzema laty Oskar Dawicki stał się bohaterem powieści „W połowie puste”, której autorami są Łukasz Gorczyca (współtwórca czasopisma i galerii Raster) oraz Łukasz Ronduda, kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Obecnie kończą się prace nad reżyserowanym przez Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Rondudę filmem „Performer”, w którym Dawicki gra samego siebie (lecz nie jest to dokument). Pod tym samym tytułem otwarto wystawę w galerii Art Stations w poznańskim Starym Browarze – przegląd jego twórczości.
Urodzony w 1971 r. Dawicki jest autorem performansów, wideo, fotografii i instalacji, współzałożycielem i członkiem grupy Azorro. W Starym Browarze możemy zobaczyć przedpremierowy pokaz fragmentów filmu Sobieszczańskiego i Rondudy. Twórczość Dawickiego skonfrontowano też z wybranymi dziełami innych artystów, pochodzącymi z kolekcji Grażyny Kulczyk. Można jednak odnieść...

8337

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]