Reklama

Ładowanie...

Artysta, czyli kto?

04.03.2013
Czyta się kilka minut
Oskar Dawicki nieustannie wciela się w kolejne role. „Performer” to wystawa o figurze artysty, a także figurze bohatera w sztuce.
Oskar Dawicki Fot. Achiwum Oskara Dawickiego
P

Przed trzema laty Oskar Dawicki stał się bohaterem powieści „W połowie puste”, której autorami są Łukasz Gorczyca (współtwórca czasopisma i galerii Raster) oraz Łukasz Ronduda, kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Obecnie kończą się prace nad reżyserowanym przez Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Rondudę filmem „Performer”, w którym Dawicki gra samego siebie (lecz nie jest to dokument). Pod tym samym tytułem otwarto wystawę w galerii Art Stations w poznańskim Starym Browarze – przegląd jego twórczości.
Urodzony w 1971 r. Dawicki jest autorem performansów, wideo, fotografii i instalacji, współzałożycielem i członkiem grupy Azorro. W Starym Browarze możemy zobaczyć przedpremierowy pokaz fragmentów filmu Sobieszczańskiego i Rondudy. Twórczość Dawickiego skonfrontowano też z wybranymi dziełami innych artystów, pochodzącymi z kolekcji Grażyny Kulczyk. Można jednak odnieść...

8337

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]