Reklama

Znów zapraszamy do Trójki

Znów zapraszamy do Trójki

08.01.2007
Czyta się kilka minut
Internetowe fora od kilku dni mówią o Programie III Polskiego Radia. Trójka od początku istnienia rozpalała emocje i każda, choćby najmniejsza próba jej zreformowania, wiązała się z gwałtownymi protestami słuchaczy. Tym razem jest inaczej, a nowa dyrekcja otrzymuje listy z poparciem, bo w eter ma wrócić "stare.
Marek Niedźwiecki, w ciągu minionego ćwierćwiecza jeden z filarów Programu III PR /fot. M. Zielenkiewicz - Agencja Gazeta
"

"Mann dziś zapowiadał pogodę, co się dzieje?"; "Słuchał ktoś Akademii Rozrywki?"; "Podobno stara trójka wróciła!" - huczy w sieci. W biurach wybuchają nawet swoiste bitwy o władzę nad odbiornikami radiowymi. "Pomóżcie, próbują przełączyć mi radio na jakiś »brzęczyk«" - żali się internauta. "Nie daj, lecą lata osiemdziesiąte, są cudne" - radzi ktoś inny.

Tymczasem na Myśliwieckiej ten wybuch euforii przyjmowany jest z umiarkowanym spokojem. Jest godzina 20.30, siedzimy z Krzysztofem Skowrońskim, obecnym dyrektorem "Trójki".

- Muszę się przed rozmową odpowiednio nastroić - mówi i przygasza światło. Czy czuje presję odtworzenia kultowego radia? Tłumaczy: - Nie, bo robimy to, czego oczekują odbiorcy. A poza tym naszym celem nie jest podniesienie wzrostu słuchalności, a zrobienie dobrego radia. Takiego, o którym zawsze marzyłem.

...

11155

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]