Reklama

Samotna wyspa

Samotna wyspa

01.02.2011
Czyta się kilka minut
Jeśli będą miały szczęście, adoptują je Szwedzi, Holendrzy, Amerykanie. Jeśli nie, spędzą życie w domu opieki.
Częstochowa 2011 r. / fot. Michał Łuczak
S

Serce maszyny wydaje dźwięk. Słychać go w korytarzu. Maszyna żyje na pewno. Cała reszta nie jest już taka oczywista. W dłoni niemowlaka pulsuje lampka. Wygląda tak, jakby dziecko trzymało czerwoną gwiazdkę albo ozdobę choinkową, która miga przez cieniutkie palce. To światło jest piękną iluminacją pulsoksymetru. Główka dziecka odchylona jest do tyłu. Maszyna warczy i sprawdza nasycenie tlenu we krwi. Dziecko jest chudziutkie. Strzykawką przez plastikową rurkę ktoś podaje mu pokarm bezpośrednio do żołądka. Nie płacze - nie umie.

Rodzice dzwonią co kilka dni. Są porządnymi ludźmi. Żadna patologia. Po prostu podjęli w życiu złą decyzję. Kiedy ona zaczęła rodzić, natychmiast pojechali do szpitala. Chcieli dotrzeć do lepszej klinki, ale była za daleko. Poród w ciasnym samochodzie. Kasia, ich córeczka - nie rokuje. Diagnoza - uszkodzenie mózgu.

W ...

17121

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]