Reklama

Zniechęcania

Zniechęcania

17.03.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
w

wszystko poszło na marne. Na zatracenie, na próżno, na nic. Okazało się jałowe, bezskuteczne, bezowocne i bezproduktywne, niewydarzone i poronione. Płonne były nadzieje, obietnice były czcze. Para poszła w gwizdek, mleko się rozlało, a klamka zapadła. Znowu się nie udało i już się nie uda. Nic się nigdy nie zmieni.
Oto stara jak świat, a może nawet od świata ciut starsza diabelska śpiewka. Zarazem jeden ze skuteczniejszych sposobów pogrążania pacjentów płci obojga, bez względu na pochodzenie, wyznanie, stan, wiek, wykształcenie i status majątkowy. Jakżeż łatwo mizernego człeka zniechęcić... Chociażby do spowiedzi, która – jak powszechnie wiadomo – praktyką jest niebezpieczną, archaiczną i kołtuńską. Dobrą może dla zdemenciałych staruch i dojrzewających pensjonariuszek, ale na pewno nie osobowości ukształtowanych i świadomych siebie. Jeżeli jednak trafiłbyś, drogi Piołunie, na...

4107

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]