Reklama

Na jednej nitce

Na jednej nitce

26.12.2015
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie, wspominałem Ci kiedyś, że w tamtą najmroczniejszą z nocy nie wszystko poszło zgodnie z planem.
Marek Zając / Fot. Grażyna Makara
P

Podsumujmy: Iskariota wziął trzydzieści srebrników i zdradził. Rybołap trzy razy zaparł się Nazarejczyka. Cała banda Dwunastu – z wyjątkiem najmłodszego – tchórzliwie rozpierzchła się na cztery strony świata. Ale nigdy nie chwal dnia przed zachodem Słońca, o nie!

Primo: Rybołap jednak ostatecznie się nie załamał pod ciężarem hańby i nie skrócił sam sobie marnego żywota. Secundo: pozostałych dziesięciu też zaskakująco szybko zebrało się do kupy. Nawet Judasz powoli miękł dręczony wyrzutami sumienia. Zwrócił pieniądze. Okazał się człekiem – jak cały jego podły gatunek – niezdolnym udźwignąć czyn naprawdę historyczny. Na szczęście łajza zachował minimum odwagi, żeby się obwiesić. Pytasz – drogi Piołunie – czy to znaczy, że jego dusza zanurzyła się w ogniu wiecznie nieugaszonym? Ech, długo by mówić… Nie czas na to i miejsce. Na razie roboczo możemy założyć, że...

3853

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

i ile włókien jeszcze wiąże ten Kościół z Bogiem? oto jest pytanie.

Kościół to my nie kler i jego hierarchowie, tyle w temacie, chociaż chciałoby się więcej

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]