Reklama

Znak oporu

Znak oporu

08.04.2013
Czyta się kilka minut
Uderza coraz to większa dowolność w opisywaniu świata widzialnego.
O

Oto poseł Jaki przedstawił na sali parlamentu słój z uwięzioną samicą karaczana brazylijskiego. Poseł polski stanowczo, wobec rzesz młodzieży skupionej przy teleodbiornikach, ogłosił, że zwierzę owo jest pluskwą.
Karaczan zniewolon w słoju – a wedle nieskładnej relacji posła Jakiego pluskwa – został rzekomo znaleziony w pociągu. Jest to bez wątpienia bardzo grube nieporozumienie. Zwierzęta te pociągami jeżdżą sporadycznie, nie masowo i przypadkowo, podobnie jak węże czy tygrysy. Jakkolwiek sporo by mówić o zaniedbaniach higienicznych w wagonach kolejowych, nie są one wymarzonym środowiskiem dla prusactwa. Karaczan brazylijski oczekuje warunków znacznie bardziej komfortowych niż zmienna aura wagonu, zwłaszcza nierestauracyjnego. Owady owe jedzą owoce, wędliny czy pieczywo, nie gardzą mięsiwem i ponoć wystrzegają się jak ognia sałaty, która im osobliwie szkodzi. Nie gryzą ludzi...

3385

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]