Reklama

Zmiana warty

Zmiana warty

w cyklu STRONA ŚWIATA
24.07.2020
Czyta się kilka minut
Sędziwi władcy Arabii Saudyjskiej i Kuwejtu, najstarsi przywódcy świata arabskiego, trafili do szpitali. Na początku roku, przeżywszy osiemdziesiąt lat, umarł sułtan Omanu. Na tronach monarchii z Półwyspu Arabskiego dokonuje się zmiana pokoleń.
Saudyjski król Salman i emir Kuwejtu Sabah al-Ahmad al-Sabah podczas spotkania w Arabii Saudyjskiej w mieście Dżedda, 6 lipca 2017 r. / Saudi Press Agency / AP / EASTNEWS
E

Emir Kuwejtu, 91-letni Szejk Sabah al-Ahmad al-Sabah zaniemógł już pod koniec zeszłego tygodnia. W sobotę dworscy urzędnicy ogłosili, że został przewieziony do szpitala, ale że są to rutynowe badania i władca czuje się świetnie. W niedzielę, w kolejnym komunikacie, powiadomili, że emir przeszedł operację i że udała się ona wyjątkowo dobrze. W czwartek rządowym samolotem odleciał do Stanów Zjednoczonych na dalszą kurację.

Zagraniczni dziennikarze – w całym świecie arabskim nie ma przyjaźniejszego dziennikarzom miejsca niż Kuwejt – wypatrzyli, że rządowy airbus A340, którym odleciał emir, latał już do Ameryki, do Rochester w Minnesocie i do Nowego Jorku, i wrócił do Kuwejtu na kilka dni przed operacją emira. Wyciągnięto z tego wniosek, że samolot posłano za ocean, żeby sprowadzić lekarzy, którzy przeprowadzą operację Szejka Sabaha. 

W zeszłym roku, podczas podróży do...

12860

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]