Reklama

Zmiana warty

Zmiana warty

w cyklu STRONA ŚWIATA
24.07.2020
Czyta się kilka minut
Sędziwi władcy Arabii Saudyjskiej i Kuwejtu, najstarsi przywódcy świata arabskiego, trafili do szpitali. Na początku roku, przeżywszy osiemdziesiąt lat, umarł sułtan Omanu. Na tronach monarchii z Półwyspu Arabskiego dokonuje się zmiana pokoleń.
Saudyjski król Salman i emir Kuwejtu Sabah al-Ahmad al-Sabah podczas spotkania w Arabii Saudyjskiej w mieście Dżedda, 6 lipca 2017 r. / Saudi Press Agency / AP / EASTNEWS
E

Emir Kuwejtu, 91-letni Szejk Sabah al-Ahmad al-Sabah zaniemógł już pod koniec zeszłego tygodnia. W sobotę dworscy urzędnicy ogłosili, że został przewieziony do szpitala, ale że są to rutynowe badania i władca czuje się świetnie. W niedzielę, w kolejnym komunikacie, powiadomili, że emir przeszedł operację i że udała się ona wyjątkowo dobrze. W czwartek rządowym samolotem odleciał do Stanów Zjednoczonych na dalszą kurację.

Zagraniczni dziennikarze – w całym świecie arabskim nie ma przyjaźniejszego dziennikarzom miejsca niż Kuwejt – wypatrzyli, że rządowy airbus A340, którym odleciał emir, latał już do Ameryki, do Rochester w Minnesocie i do Nowego Jorku, i wrócił do Kuwejtu na kilka dni przed operacją emira. Wyciągnięto z tego wniosek, że samolot posłano za ocean, żeby sprowadzić lekarzy, którzy przeprowadzą operację Szejka Sabaha. 

W zeszłym roku, podczas podróży do...

12860

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]