Reklama

Złość na Boga

Złość na Boga

26.10.2013
Czyta się kilka minut
Czy mamy powód, aby złościć się na Pana Boga? Tak! Przecież autor Księgi Mądrości, po pierwsze, nazywa Boga miłośnikiem życia, który miłuje wszystkie stworzenia.
P

Po drugie twierdzi, że Bóg, gdyby cokolwiek nienawidził, nigdy by tego czegoś nie powołał do istnienia. Wszystko pięknie, ale... W tych dniach chyba każdy z nas był na cmentarzu. W końcu mamy Wszystkich Świętych, Zaduszki, Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. A swoją drogą co z niewierzącymi, czyżby ich los pośmiertny mało nas obchodził? Czyżby i Miłośnik Życia też spisał ich na straty? A przecież wszyscy ponoć jesteśmy ludźmi i nad grobami zmarłych, nie ukrywajmy tego, my i oni stajemy bezradni. Tylko nie licytujmy się, czyja bezradność jest bardziej dojmująca. Być może nawet bezradność człowieka religijnego, w tym chrześcijanina z jego wiarą w życie wieczne, jest bardziej dojmująca.
Wierzymy, że Bóg przeprowadza nas przez śmierć, ale w takim razie, dlaczego i po co śmierć w ogóle istnieje? Dlaczego świat jest taki, jaki jest, czyli daleki od doskonałości, skoro stwarza...

3770

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]