Reklama

Zgiełk Ogrójca

Zgiełk Ogrójca

07.07.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
p

pobożny lud nadwiślański kocha się dziś w ekskomunikach i anatemach, w oburzeniu świętym i zgorszeniu. Wierze chce dawać świadectwo przez demonstrowanie, pikietowanie, blokowanie, haseł skandowanie, buczenie, gwizdanie, transparentami wymachiwanie, wyzwisk ciskanie, petard rzucanie i gremialne odmawianie różańców. Jeszcze miesiąc, może dwa, góra trzy – a katolicki arsenał protestu poszerzy się o palenie opon i budowę prowizorycznych barykad. A potem, któż to wie – może lud ujmie w swe krzepkie dłonie kamienie i pały, żeby w końcu wymierzyć sprawiedliwość tym, co perfidnie szydzą z Cieśli i na cześć Jego nastają.
Widzisz, drogi Piołunie, przed laty mierził mnie widok tych starych kobiet stojących przed kinem. W wysuszonych dłoniach obracały wytarte paciorki, a ich zwiędłe usta poruszały się bezgłośnie w rytm Zdrowasiek. Zgoda – protestowały przeciw filmowi, którego nie widziały...

3996

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]