Reklama

Zanikająca dyskusja?

Zanikająca dyskusja?

13.05.2008
Czyta się kilka minut
W środowiskach kościelnych nieraz lekceważy się tezy Węcławskiego/Polaka twierdząc, że są one próbą dorobienia ideologii do życiowych decyzji autora. Kłopot w tym, że nie jest on odosobniony w rozwijaniu alternatywnej do chrześcijańskiej analizy fundamentów rzeczywistości.
Okładka numeru 6/2008, w którym zaczęliśmy dyskusję o teologii Węcławskiego/Polaka
K

Kim On jest? Kim był? Odniósł zwycięstwo czy poniósł klęskę? Został właściwie zrozumiany czy "wtórnie ureligijniony"? Pytania dotyczące Jezusa stawiano od początku Jego działalności i wyznaczały one także toczącą się na naszych łamach debatę wokół tez prof. Tomasza Węcławskiego (dziś, po dokonanej 30 kwietnia zmianie nazwiska - Tomasza Polaka).W debacie, zapoczątkowanej przez nas informacją o apostazji wybitnego teologa , prezentacja jego poglądów i podjęciem z nimi polemiki, wzięli udział - oprócz ks. Grzegorza Strzelczyka i samego prof. Węcławskiego - również ks. Rafał Nakonieczny, ks. Henryk Seweryniak, abp Józef Życinski, ks. Henryk Witczyk, Piotr Augustyniak i ks. Stanisław Rabiej. Dziś zamykamy dyskusję kolejnym tekstem ks. Grzegorza Strzelczyka - choć oczywiście poruszana w niej tematyka nie zniknie z naszych łamów.

Poproszono mnie o podsumowanie...

13111

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]