Reklama

Zabawy w ludzkość

Zabawy w ludzkość

05.10.2010
Czyta się kilka minut
Rok 1920. Egipcjanie najeżdżają USA. Nieliczni muszkieterowie nie mogą powstrzymać czołgów i artylerii. Ramzes triumfuje, część amerykańskich miast zostaje zniszczona, część anektowana, z części powstanie marionetkowe państwo. Amerykańska cywilizacja upada.
Zrzut: www.civilization5.com
S

Seria "Cywilizacja" jest fenomenem naszych czasów. Przez dziewiętnaście lat, odkąd istnieje, w dziedzinie gier komputerowych minęło kilka epok. Produkujące je firmy powstawały i upadały, zmieniała się moc obliczeniowa komputerów, a wraz z nią grafika gier i sposób ich dystrybucji (od "legalnego piractwa", przez pudełka, aż po internet). Jednak każda odsłona serii wyczekiwana jest teraz przez niemal każdego posiadacza komputera osobistego z równą niecierpliwością jak niegdyś. Właśnie ukazała się piąta wersja. I z miejsca zbiera wspaniałe recenzje.

Co sprawia, że produkcja, której główne elementy nie zmieniły się od niemal dwóch dekad, nadal wywołuje u odbiorców dreszczyk podniecenia?

Zbuduj sobie piramidę

U podstaw tkwi genialny w swojej prostocie pomysł, którego autorem jest Sid Meier (jego nazwiskiem...

9736

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]