Reklama

Bohaterowie nie są zmęczeni

Bohaterowie nie są zmęczeni

01.04.2019
Czyta się kilka minut
Statystycznie graczami komputerowymi są w 80 procentach ludzie dorośli. Może to dlatego niektóre gry nie chcą się zestarzeć.
„Chroń swój zamek” – ekran gry „Heroes of Might and Magic 3”
D

Dwadzieścia lat, które w tym roku minęło od premiery „Heroesów”, „HoMM3”, czyli „Heroes of Might and Magic III”, jest w świecie gier komputerowych wiecznością. Tymczasem mnóstwo ludzi na całym świecie wciąż siada przed ekranem, żeby zdobyć jeszcze kilka klejnotów, zająć jeszcze jedną kopalnię, poczekać do kolejnego tygodnia, kiedy w zamku pojawią się nowe jednostki i będzie można wreszcie pokonać tę watahę zielonych smoków strzegących Hełmu Niebiańskiego Oświecenia czy Zbroi Ognistej Mocy.

Spór o zamki

W 1995 r. New World Computing wypuściło grę „Heroes of Might and Magic”, spin-off liczącej wówczas już pięć odsłon serii gier fabularnych RPG, „Might and Magic”, dziejącej się w świecie zamieszkanym przez magów, elfy, smoki i inne stworzenia fantasy.

Pomysł na rozgrywkę – strategia z elementami RPG – wzięty był z wcześniejszej produkcji tej...

11869

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Mam wrażenie, że w polskiej wersji to były "gorące *pośladki*", a nie "krzesła".

Tak, to były Gorące pośladki. :)

Moja ulubiona gazeta pisze o mojej ulubionej grze! Odnośnie artykułu warto jeszcze wspomnieć, że nie tak dawno ukazał się nowy dodatek utworzony przez fanów - Horn of the Abyss, który wprowadził online lobby. Dzięki temu możemy zagrać w każdej chwili z innymi graczami z całego świata.

Oczywiście Herosi3 oprócz dobrej zabawy niosą dla mnie jeszcze te miłe wspomnienia pierwszych doświadczeń z komputerowymi grami strategicznymi. No i fantastycznie wypełnili mi lukę po zakończeniu studiów gdy zabrakło 2, 3 i 4 do brydża - nawet lepiej niż program Omar Sharif Bridge :) O ile zgadzam się z tym, że Wiedźmin 3 powala pięknem krajobrazów i tutaj nie wystarczy wspomnieć Skellige bo grzechem jest pominięcie Toussaint z dodatku Krew i Wino czy Krainy Tysiąca Baśni z tego samego dodatku ale …. Nie samymi krajobrazami człowiek żyje nowe gry w tym wspomniany już Wiedźmin 3 umożliwiają graczom cieszenie się pełnym spektrum twórczości – piękna muzyka, ciekawe questy często nawiązujące do literatury, legend, tradycji , sztuki etc i to że twoje decyzje oceniane są również od strony etycznej – często wcale nie są to takie proste i oczywiste decyzje. Myślę że ten aspekt będzie miał duże znaczenie dla „niestarzenia” się również Wiedźmina 3. Dla miłośników Herosów3 polecam inny polski produkt , który wyszedł 2018 roku „Wojna Krwi” – bardzo wysokie oceny chociaż jest to gra klasy B ale warto.

Potwierdzam spostrzeżenia z artykułu - o pokoleniowym młodzieżowym doświadczeniu zarwanych nocek z "hirołsami" (choć w moim i kumpli przypadku prócz heroes'ów były jeszcze podobne "komputerowe planszówki" - Warlords, Cywilizacja, Alfa Centauri), o tym, że "trójka" była najlepszą częścią zdaniem większości (choć dla mnie najlepsza była "dwójka", a znam serię od "jedynki" do "piątki") i wreszcie o tym, że była to jedna z nielicznych gier, do których w latach 90-tych dało się zachęcić dziewczyny (koleżanki ze szkoły czy ze studiów). Aż się łezka w oku zakręciła od tych wspomnień z okolic przełomu tysiącleci...

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]