Reklama

Przez bloga do Boga

Przez bloga do Boga

30.06.2009
Czyta się kilka minut
Księża nie wykorzystują internetu tylko do ściągania kazań, ale przede wszystkim do wirtualnej działalności duszpasterskiej.
/fot. Anna Maria Lopez / stock.xchng
K

Ksiądz Rafał Sorkowicz dzieli czas między pracę w wielkomiejskiej parafii liczącej 30 tys. członków, opiekę nad kościelnymi wspólnotami oraz katechezę. Kiedy tylko może, 31-letni kapłan zajmuje się swoją wirtualną trzódką na sorkovitz.blog.onet.pl ; baczy jednak na proporcje: - Bo internet potrafi wciągać - tłumaczy. - A czas jest cenny.

W polskiej sieci dyskusjom o religii nieodmiennie towarzyszą skrajne emocje. Główne osie konfliktu przebiegają na linii wierzący-niewierzący oraz Kościół-antyklerykałowie. Dyskutanci nie przebierają w słowach i środkach. Zaś skrócenie dystansu (do rozmówców zwraca się per "ty") oraz anonimowość sprawiają, że rzeczowy wątek łatwo przeradza się w miotanie obelg.

Na tak niesprzyjającym gruncie założenie blogu przez katolickiego księdza jest aktem odwagi.

Bloger w koloratce

...
9749

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]