Reklama

Z sali do sali

Z sali do sali

31.05.2006
Czyta się kilka minut
W pierwszym dniu nie przewidziano otwartego spotkania z wiernymi. O 17.35 przed nuncjaturą czeka około dwustu osób. Wiwatują, śpiewają. Ale siąpi deszcz i Papież, pozdrowiwszy ich, szybko wsiada do limuzyny. Jedzie na Krakowskie Przedmieście, do Pałacu Prezydenckiego.
fot. KNA-Bild
D

Dziesięć minut później wśród oklasków i okrzyków wiernych zgromadzonych po drugiej stronie ulicy auto wjeżdża na pałacowy dziedziniec. Papież wita się z prezydentem i jego żoną. Jest uśmiechnięty, wypoczęty, cierpliwie pozuje do fotografii. Lech Kaczyński - wyraźnie mniej spięty niż podczas ceremonii na lotnisku - prowadzi gościa wzdłuż szpaleru żołnierzy w mundurach z czasów Powstania Listopadowego do Sali Białej. Obaj siadają przy stoliku na chwilę prywatnej rozmowy; jedynym jej świadkiem będzie tłumaczka, wszyscy inni są grzecznie, ale stanowczo wypraszani z sali. W tym czasie watykańskiego sekretarza stanu kard. Angelo Sodano przyjmuje premier Kazimierz Marcinkiewicz. Spotkania trwają około 20 minut. W drodze z Sali Białej do Sali Rokokowej, gdzie czeka prezydencka rodzina, Papież znajduje czas, żeby wyjść na balkon i pozdrowić gości zgromadzonych w ogrodzie.

...
3031

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]