Reklama

Publiczne i prywatne

Publiczne i prywatne

04.12.2005
Czyta się kilka minut
W programie Co z tą Polską Jacek Kurski zapewniał, że słów o ściemie z Wehrmachtem nie wypowiedział, a ja mam być koronnym świadkiem w tej sprawie. Nie będę. Te słowa padły. Na tym jednak problem się nie kończy.

“Ciekawe, jak Tusk wyglądałby w mundurze Wehrmachtu? Ten Tusk to nie Niemiec, ale jednak po polsku to on nie myśli". Czy te słowa mogły paść z ust Jacka Kurskiego? Mogły, ale nie padły. Padły z ust kogoś znacznie ważniejszego. Czy padły na antenie - telewizyjnej lub radiowej? Oczywiście, że nie. Padły tuż przed wejściem na antenę, w studiu, po którym kręci się mnóstwo ludzi. Czy w związku z tym była to wypowiedź prywatna, czy publiczna? Gdzie jest ta granica? Tu właśnie mam wątpliwości, co jest wypowiadane publicznie i w związku z tym - do powtarzania, a co jest prywatne. Prywatne, a więc choćby i było straszne, cyniczne, niewiarygodne, to jednak nie do użytku publicznego.

Jacek Kurski, przychodząc na wywiad do radia TOK FM, wyglądał i mówił jak biblijny syn marnotrawny. Skruszony, dawał do zrozumienia, że jest wściekły sam na siebie za własną zapalczywość,...

4902

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]