Reklama

Grüss Gott!

Grüss Gott!

31.05.2006
Czyta się kilka minut
Benedykt XVI wychodzi do dziennikarzy podróżujących na pokładzie papieskiego Airbusa A 321 kilka minut przed startem. Nie odpowiada na pytanie, czy pokaże się w oknie papieskim w pałacu arcybiskupów krakowskich, ale mówi ważne zdanie o ważnym punkcie czekającej go pielgrzymki, o Auschwitz: "Jadę tam jako Niemiec, ale przede wszystkim jako głowa Kościoła.
fot. KNA-Bild
P

Potem wyraża nadzieję, że w czasie czterech dni jego pielgrzymki będzie dobra pogoda, życzy wszystkim udanego lotu i miłej pracy. Spotkanie z mediami trwa w sumie trzy minuty. Samolot startuje z rzymskiego lotniska Fiumicino w czwartek 25 maja o 8.52. Zaczyna się polska pielgrzymka niemieckiego papieża.

Mniej więcej w tym czasie na skrzyżowaniu Krakowskiego Przedmieścia i Królewskiej neokatechumeni z warszawskiej parafii św. Zygmunta rozkładają transparent z napisem: "Grüss Gott" i śpiewają pierwszą pieśń z towarzyszeniem gitary, bębenka i tamburynu. Pod pomnikiem kardynała Wyszyńskiego przed kościołem wizytek gromadzą się starsi. Za kilka godzin przejedzie tędy papamobile z Benedyktem XVI. Weterani Powstania Warszawskiego mają nadzieję, że Papież choć na chwilę się przy nich zatrzyma.

O 10.23 Airbus A321 wchodzi w polską przestrzeń powietrzną...

5251

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]