Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Grüss Gott!

Grüss Gott!

31.05.2006
Czyta się kilka minut
Benedykt XVI wychodzi do dziennikarzy podróżujących na pokładzie papieskiego Airbusa A 321 kilka minut przed startem. Nie odpowiada na pytanie, czy pokaże się w oknie papieskim w pałacu arcybiskupów krakowskich, ale mówi ważne zdanie o ważnym punkcie czekającej go pielgrzymki, o Auschwitz: "Jadę tam jako Niemiec, ale przede wszystkim jako głowa Kościoła.
fot. KNA-Bild
P

Potem wyraża nadzieję, że w czasie czterech dni jego pielgrzymki będzie dobra pogoda, życzy wszystkim udanego lotu i miłej pracy. Spotkanie z mediami trwa w sumie trzy minuty. Samolot startuje z rzymskiego lotniska Fiumicino w czwartek 25 maja o 8.52. Zaczyna się polska pielgrzymka niemieckiego papieża.

Mniej więcej w tym czasie na skrzyżowaniu Krakowskiego Przedmieścia i Królewskiej neokatechumeni z warszawskiej parafii św. Zygmunta rozkładają transparent z napisem: "Grüss Gott" i śpiewają pierwszą pieśń z towarzyszeniem gitary, bębenka i tamburynu. Pod pomnikiem kardynała Wyszyńskiego przed kościołem wizytek gromadzą się starsi. Za kilka godzin przejedzie tędy papamobile z Benedyktem XVI. Weterani Powstania Warszawskiego mają nadzieję, że Papież choć na chwilę się przy nich zatrzyma.

O 10.23 Airbus A321 wchodzi w polską przestrzeń powietrzną...

5251

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]