Reklama

Ładowanie...

Demokracja między piętrami

28.08.2007
Czyta się kilka minut
Sytuacja jest dynamiczna - posłowie powtarzają te słowa jak zaklęcie. Mają być odpowiedzią na wszystkie pytania: czy będą wybory, czy sejm się rozwiąże, czy odwołają Ziobrę, czy powstanie po raz trzeci koalicja PO-LPR-Samoobrona, czy ujawnione zostaną zeznania Kaczmarka?.
rys.M.Owczarek
T

Telewizor w kuluarach Sejmu przyciąga posłów jak magnes. Jednak konferencja Zbigniewa Ziobry i Zbigniewa Wassermana, wypowiedzi Janusza Kaczmarka, nawet pierwsza po wakacjach konferencja prasowa premiera przyciągały umiarkowany tłumek. Natomiast krzyki, bójka na pięści, obrzucanie się kubkami w boliwijskim parlamencie - tłum. Trudno dociec, czy posłów zainteresowała ta forma politycznej walki, czy też potrzebna im była satysfakcja, że u nas nie jest jeszcze tak źle. - Czegoś takiego się nie doczekacie, nie liczcie na to - zapewniali dziennikarzy.

Wojna jednak trwa. Nie na pięści, lecz na słowa, przecieki, obelgi i haki. Wojna wszystkich o wszystko. Dla LPR-u i Samoobrony - o polityczne życie. Dla Platformy - o polityczną przyszłość. Dla PiS-u - o zachowanie wpływów i niedopuszczenie do kompromitacji.

Frontman

...
13111

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]