Reklama

Demokracja między piętrami

Demokracja między piętrami

28.08.2007
Czyta się kilka minut
Sytuacja jest dynamiczna - posłowie powtarzają te słowa jak zaklęcie. Mają być odpowiedzią na wszystkie pytania: czy będą wybory, czy sejm się rozwiąże, czy odwołają Ziobrę, czy powstanie po raz trzeci koalicja PO-LPR-Samoobrona, czy ujawnione zostaną zeznania Kaczmarka?.
rys.M.Owczarek
T

Telewizor w kuluarach Sejmu przyciąga posłów jak magnes. Jednak konferencja Zbigniewa Ziobry i Zbigniewa Wassermana, wypowiedzi Janusza Kaczmarka, nawet pierwsza po wakacjach konferencja prasowa premiera przyciągały umiarkowany tłumek. Natomiast krzyki, bójka na pięści, obrzucanie się kubkami w boliwijskim parlamencie - tłum. Trudno dociec, czy posłów zainteresowała ta forma politycznej walki, czy też potrzebna im była satysfakcja, że u nas nie jest jeszcze tak źle. - Czegoś takiego się nie doczekacie, nie liczcie na to - zapewniali dziennikarzy.

Wojna jednak trwa. Nie na pięści, lecz na słowa, przecieki, obelgi i haki. Wojna wszystkich o wszystko. Dla LPR-u i Samoobrony - o polityczne życie. Dla Platformy - o polityczną przyszłość. Dla PiS-u - o zachowanie wpływów i niedopuszczenie do kompromitacji.

Frontman

...
13111

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]