Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Sentymenty i konkret

Sentymenty i konkret

31.05.2006
Czyta się kilka minut
Pierwsza (nie licząc Światowych Dni Młodzieży w Kolonii) podróż apostolska Benedykta XVI poza granice Włoch - właśnie do Polski. Dla Papieża jest to bez wątpienia pewnego rodzaju wyzwanie, dla Polaków - konfrontacja osobistych oczekiwań z rzeczywistością.
fot. KNA-Bild
J

Jeśli ktoś miał rok temu wątpliwości, czy Polacy zaakceptują w pełni Benedykta XVI, to trzeba stwierdzić, że owe obawy dawno się już rozwiały. Tak: witamy Go serdecznie, ale chcielibyśmy, by przypominał jak najbardziej Jana Pawła II. I Benedykt podążył polskimi śladami swego poprzednika, ale tak, by pozostawić też własny ślad, "aby było jasne - jak powiedział na Okęciu - że nie jest to tylko podróż sentymentalna, choć i to ma swoje znaczenie, ale wędrówka wiary", "aby te dni przyniosły umocnienie w wierze nam wszystkim (...) i mnie". I od razu na wstępie mocny akcent ekumeniczny i międzyreligijny - słowa pozdrowienia skierowane do Kościołów prawosławnego i ewangelickiego, a także do wspólnoty żydowskiej i wyznawców islamu. Nie przypadkiem już w pierwszym dniu odbyło się w ewangelickim kościele św. Trójcy spotkanie z przedstawicielami Kościołów i wspólnot chrześcijańskich....

4701

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]