Reklama

Z głębi serca

Z głębi serca

05.06.2007
Czyta się kilka minut
Chociaż brytyjski premier wreszcie zaspokoił ciekawość opinii publicznej, ogłaszając, kiedy odejdzie ze stanowiska (ma to nastąpić 27 czerwca), to nie można wykluczać, że trzyma w zanadrzu jeszcze jedną tajemnicę. Czy pożegnawszy się z funkcją lidera Partii Pracy i szefa rządu Jej Królewskiej Mości, pożegna się również z wyznaniem anglikańskim?.
T

Te sensacyjne doniesienia zbiegły się w czasie z zupełnie innego kalibru informacją, także dotyczącą religii katolickiej: okazuje się, że w Wielkiej Brytanii w zawrotnym tempie rośnie liczba jej wyznawców. Kościół katolicki zyskuje coraz więcej wiernych wskutek masowego napływu imigrantów, w tym Polaków. Ale wzrasta też chyba atrakcyjność wiary katolickiej, bo odnotowuje się również przypadki przechodzenia anglikanów na katolicyzm.

Wszystko razem może oznaczać radykalną czy wręcz fundamentalną zmianę sytuacji Kościoła katolickiego na Wyspach Brytyjskich. "Po raz pierwszy od czasów Reformacji Kościół katolicki może zyskać dominującą pozycję" - uważają autorzy raportu opracowanego przez naukowców z Cambridge.

Reprymenda od prymasa

Nie pierwszy raz cała brytyjska prasa poświęca uwagę możliwej konwersji Tony'ego...

13478

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]