Reklama

Ładowanie...

Z głębi serca

05.06.2007
Czyta się kilka minut
Chociaż brytyjski premier wreszcie zaspokoił ciekawość opinii publicznej, ogłaszając, kiedy odejdzie ze stanowiska (ma to nastąpić 27 czerwca), to nie można wykluczać, że trzyma w zanadrzu jeszcze jedną tajemnicę. Czy pożegnawszy się z funkcją lidera Partii Pracy i szefa rządu Jej Królewskiej Mości, pożegna się również z wyznaniem anglikańskim?.
T

Te sensacyjne doniesienia zbiegły się w czasie z zupełnie innego kalibru informacją, także dotyczącą religii katolickiej: okazuje się, że w Wielkiej Brytanii w zawrotnym tempie rośnie liczba jej wyznawców. Kościół katolicki zyskuje coraz więcej wiernych wskutek masowego napływu imigrantów, w tym Polaków. Ale wzrasta też chyba atrakcyjność wiary katolickiej, bo odnotowuje się również przypadki przechodzenia anglikanów na katolicyzm.

Wszystko razem może oznaczać radykalną czy wręcz fundamentalną zmianę sytuacji Kościoła katolickiego na Wyspach Brytyjskich. "Po raz pierwszy od czasów Reformacji Kościół katolicki może zyskać dominującą pozycję" - uważają autorzy raportu opracowanego przez naukowców z Cambridge.

Reprymenda od prymasa

Nie pierwszy raz cała brytyjska prasa poświęca uwagę możliwej konwersji Tony'ego...

13478

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]