Reklama

Wyborca nie wszystko wybaczy

Wyborca nie wszystko wybaczy

03.03.2014
Czyta się kilka minut
Paradoks polskiej polityki: jej główni aktorzy potrafią zaszkodzić bardziej sobie samym niż przeciwnikom.
W

Wydawało się, że dramatyczne wydarzenia na Ukrainie odciągnęły na chwilę uwagę od rozpoczynającej się kampanii do Parlamentu Europejskiego, a wymiana uprzejmości pomiędzy Donaldem Tuskiem a Jarosławem Kaczyńskim sugeruje, że w obliczu poważnych zewnętrznych problemów główne siły polityczne są w stanie przełamać wzajemne niechęci. Nie potrwało to jednak zbyt długo: niezależnie od tego, jak dramatyczna sytuacja utrzymuje się nad Dnieprem, własne podwórko wciąż daje znać o sobie.
ROZBIEG PRZED TRÓJSKOKIEM
Wybory do Parlamentu Europejskiego są o tyle specyficzne, że w ich trakcie nie rozstrzyga się, kto rządzi. Z jednej strony są one więc tylko jednym wielkim sondażem wyborczym, a z drugiej można je traktować jako rozbieg przed trójskokiem, jakim są kolejne wybory: samorządowe, prezydenckie i wreszcie najważniejsze – parlamentarne. Należy jednak pamiętać, że...

7380

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]