Reklama

Wskrzesiciele robotów

Wskrzesiciele robotów

01.03.2021
Czyta się kilka minut
FB / DAFT PUNK
S

Syntezator na płycie? Po moim trupie!” – zdanie przypisywane wokaliście grupy rockowej The Smiths oddaje uczucia wielu słuchaczy, uznających electro za muzykę bez duszy. Gdy pod koniec lat 90. wróciła moda na zimne brzmienie (electroclash), to francuski duet Daft Punk tchnął weń życie, miksując automaty z energią rocka. Przez kolejne dwie dekady Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter wskrzeszali roboty wykorzystując vocoder, narzędzie użyczające ich postaciom (występowali w charakterystycznych kaskach) anielskiego pogłosu. W minionym tygodniu, żegnając się ze słuchaczami po 28 latach, Daft Punk symbolicznie zniszczyli swoje awatary. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]