Reklama

Ładowanie...

JIMEK i goście: historia polskiego hip-hopu

JIMEK i goście: historia polskiego hip-hopu

13.06.2022
Czyta się kilka minut
KRYSTIAN DOBUSZYŃSKI / POLSKA PRESS / EAST NEWS
N

Nie dla sławy i nie dla pieniędzy zaczęła w połowie lat 90. grać Molesta (na zdjęciu). Potrzeba podzielenia się doświadczeniem życia w „miejskim bagnie” sprawiła, że osiedlowe ekipy z warszawskiego Ursynowa i Jelonek, Kielc, Szczecina czy Łodzi szybko zyskały popularność wśród rówieśników. W ostatnią sobotę pionierzy polskiego rapu spotkali się na Bemowie, by w aranżacjach prowadzonej przez Radzimira Dębskiego orkiestry symfonicznej zagrać kawałki, które wychowały co najmniej dwa pokolenia Polaków. Zameldowali się m.in. Kaliber 44, Wzgórze Ya-Pa 3, Mor W.A, Fenomen, O.S.T.R. oraz ZIP Skład. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]