Reklama

Ładowanie...

Urszula Honek Laureatką Stypendium im. Stanisława Barańczaka

Urszula Honek Laureatką Stypendium im. Stanisława Barańczaka

30.05.2022
Czyta się kilka minut
ADRIAN WYKROTA / UAM
U

URSZULA HONEK, poetka i autorka publikowanych w „TP” rozmów z artystami, została Laureatką Stypendium im. Stanisława Barańczaka. Kapituła doceniła jej tomik „Zimowanie”, pełen ogródków, zarastających z wolna cmentarzyków i rozpadających się domów, który stał się punktem wyjścia do opublikowanej w tym roku książki prozatorskiej „Białe noce” (zob. powszech.net/bialenoce). Poznańską Nagrodę Literacką, w ramach której przyznaje się Stypendium, ustanowili 7 lat temu prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i prof. Bronisław Marciniak, ówczesny rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]