Reklama

Wojna futbolowa

Wojna futbolowa

17.12.2018
Czyta się kilka minut
Obaj u boku legendarnego Górskiego, obaj z zasługami, obaj – mimo niemal 80 lat – do dziś nie mogą żyć bez piłki. Ale siebie nawzajem Jacek Gmoch i Andrzej Strejlau tolerują z najwyższym trudem.
Andrzej Strejlau i Jacek Gmoch ANDRZEJ STAWIŃSKI / REPORTER // MAŁGORZATA KUJAWKA / AGENCJA GAZETA
N

Na telefoniczną rozmowę (o spotkaniu nie ma mowy – ma napięty kalendarz) z Andrzejem Strejlauem czekam długo. Gdy wreszcie do niej dochodzi, słyszę o dziesięciu zaplanowanych „ewentualnie” minutach, a chwilę później, że liczba 10 ma charakter hipotetyczny, gdyż trener rozmową „na zaproponowany temat” nie jest zainteresowany (choć nie zdążyłem zaproponować tematu).

Jacek Gmoch, owszem, na rozmowę się godzi. A nawet uraczy dwugodzinną opowieścią przy stoliku w restauracji warszawskiego Sheratonu, gdzie zwykł ostatnio przesiadywać. Ale na temat sporu ze Strejlauem wyda tylko kilkuminutowe oświadczenie.

Włodzimierz Lubański (legenda, podopieczny obu trenerów) wypowie się chętnie, ale niekoniecznie o ich sporze. Zbigniew Boniek (też legenda, też podopieczny obu) rozmowy odmówi, gdy tylko usłyszy, o co chodzi.

Jerzy Chromik, znany dziennikarz sportowy i również dobry...

18227

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Konflikt istnieje w środowisku piłkarskim nie tylko między wybitnymi trenerami (których uwielbiam), ale także mistrzami dziennikarstwa piłkarskiego, a konkretnie wypowiadającym się w artykule Stefanem Szczepłkiem a Andrzejem Gowarzewskim (twórcą Encyklopedii Piłkarskiej Fuji). Trzeba też dzisiaj się opowiadać za Messim lub Cristiano Ronaldo. Tak to jest jak w jednym momencie pojawiają się dwie genialne jednostki, które nie mogą panować samodzielnie. Tylko szkoda że polska piłka nie ma drugiego tak dobrego piłkarza jak Robert Lewandowski.

Gmoch vs Strejlau = Gmoch.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]