Reklama

Wiosna według Biedronia

Wiosna według Biedronia

04.02.2019
Czyta się kilka minut
– Niech nareszcie do tego zimnego kraju przyjdzie wiosna – wzywał w niedzielę Robert Biedroń na konwencji programowej ugrupowania, którego stworzenie obiecał już we wrześniu, wycofując się z walki o reelekcję w Słupsku.
MICHAŁ DYJUK / FORUM
A

Apel jak najbardziej polityczny, bo nowa partia ma się właśnie Wiosna nazywać, a okowy zimy to obecna sytuacja, w której wielu wyborców z liberalnego końca spektrum jest zmuszonych głosować przeciw czemuś, a nie za.

Po dwóch miesiącach spotkań z potencjalnymi wyborcami Biedroń wypracował listę postulatów. Najbardziej istotne to: płaca minimalna na poziomie 60 proc. średniej, darmowy internet, związki partnerskie, obywatelska emerytura minimalna 1600 zł, likwidacja Funduszu Kościelnego, renegocjacja konkordatu, wycofanie religii ze szkół, prawo do aborcji na życzenie do 12. tygodnia. W niedawnych sondażach (jeszcze przed prezentacją nazwy i programu) „partia Biedronia” zyskiwała niecałe 10 proc. poparcia. W wyborach do Parlamentu Europejskiego Wiosna zamierza wystartować samodzielnie.

Taktyka na wybory do Sejmu nie jest jeszcze znana, ale ewentualna „trzecia siła” Biedronia budzi szczególny niepokój w Platformie, której może odebrać nieco głosów. ©℗

Czytaj także:

Głośno gęgam - Robert Biedroń w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym"

Mariusz Sepioło - Słupski bilans Biedronia

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Zawodu dziennikarskiego uczył się we wczesnych latach 90. u Andrzeja Woyciechowskiego w Radiu Zet, po czym po kilkuletniej przerwie na pracę w Fundacji Batorego (program pomocy dla...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jeszcze Kukiz nie skompromitował się do reszty ze swoimi populistycznymi bzdurami, a już wschodzi nowa "gwiazda" liczaca na konfitury sejmowe. I już ma 14% poparcia, jako ze Ciemny Lud wszystko kupi. Obstawiam, ze po wejściu do sejmu pan Biedroń będzie spełniał rolę psa obrotowego, który będzie szczekał w zależności od tego, gdzie będą owe konfitury. Znamienne, ze lider Wiosny nic nie mówi o polskiej obecności w UE, co jest wielce na rękę PiS-owi, zato dużo o sprawach, które nie są możliwe do zmiany bez zmian w konstytucji (zniesienie senatu), czy zmian w mentalnosci społecznej (spór z Kościolem). Nie dziwota, ze gadzinowa TVP transmitowała konwencję ubłoconej Wiosny. PiS z pewnoscia zaciera łapki z zadowolenia, bo przecież pan Biedroń nie tej partii odbierze glosy. Przy poziomie refleksji polskiego wyborcy bardzo prawdopodobne sa rzady bokserki pana Kamińskiego w koalicji z Sabą Dorna i kotami Prezesa.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]