Reklama

Eksperyment Biedroń

Eksperyment Biedroń

03.09.2018
Czyta się kilka minut
Dla jednych miły, medialny, sławiący miasto. Dla innych bardziej celebryta niż zarządca. Jaki jest jego czteroletni bilans w Słupsku?
Prezydent Biedroń udzielił ślubu cywilnego dziesięciu parom z całej Polski, Słupsk, sierpień 2018 r. RYSZARD NOWAKOWSKI / FORUM
R

Robert Biedroń jest sympatyczny. Słupsk jest sympatyczny. I przechodnie w Słupsku też są sympatyczni. Spodziewałem się narzekań, słyszę okrągłe przymiotniki: sprawny, skromny, inteligentny, medialny.

Bycie sympatycznym to nie wszystko – usłyszę też od słupszczan, a jedna z radnych powie mi: – Robert Biedroń zawiódł mnie nie tylko jako samorządowiec, ale także jako człowiek.

Miasto kontrastów

Nie mogę się zdecydować: przyjemnie tu czy niekoniecznie? Wjeżdża się do tego miasta szeroką drogą, ale zaraz przy niej ledwo stoi pan, który mimo wszystko otwiera kolejne piwo i pociąga, ku milczeniu czekających na autobus.

Mijam bramę Stadionu 650-lecia, która przypomina epokę Edwarda Gierka, ale już za bramą jest nie byle co, bo Centrum Lekkoatletyczne im. Ryszarda Ksieniewicza, z nowoczesnymi bieżniami i siłowniami.

Ulicę Legionów Polskich, której stan...

13984

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

jego wynik da odpowiedź, czy Polska już dojrzała do tego by stać się drugą Irlandią, czy może kościół ma jeszcze parę lat na trwanie w mirażu wszechwładzy i omnipotencji - da Bóg, ostatnich parę lat

... to Pan Biedroń może schować głowę w piasek.

W ostatnich wyborach Pis, zdobył większość, dzięki głupocie działaczy lewicy, którzy dzięki swej pysze a póżniej procentom, zostali na kanapie. W zbliżających się wyborach do Sejmu i Europarlamentu, dzięki panu Biedroniowi, którego Słupsk, przestał interesować, PIS, znowu zdobędzie większość, ponieważ nikt chyba nie sądzi, że potencjalny wyborca PIS-u, zagłosuje na Biedroniową partyjkę. Zagłosują na nią, wyborcy PO i SLD a PIS - zgarnie wszystko. Za to Wyborcza, TVN-24, będą miały dużo materiału poglądowego do rozdzielania szat, nad biedną Polską. Polecam paniom i panom dziennikarzom, udział w Marszu Równości, tam na platformie, będą mogli dać upust swojemu oburzeniu.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]