Reklama

Widok z kanapy

Widok z kanapy

28.08.2012
Czyta się kilka minut
Dużo już powiedziano o pośle Błaszczaku, odkąd otworzył usta po wyroku na Breivika. Generalnie nikt go nie broni, a rzadkie próby tłumaczenia wypadają blado.
S

Szkoda, bowiem to, co Błaszczak powiedział, wytłumaczyć jest nader prosto. Poseł Błaszczak podzielił się z nami poglądem bardzo zwykłym, czy raczej jedną ze swych opinii, z których wszystkie są zwykłe. Ich zwyczajność bierze się z zasobu refleksji zbudowanego przez okrutnie nudne dla refleksji lata młodzieńcze, które łatwo wskazać, gdy sprawdzimy, że urodził się on w roku 1969. Jego młodość przebiegła zatem w okowach totalitaryzmu miękkiego i schyłkowego, o czym wie każdy, kto to oglądał na własne oczy. Totalitaryzm, zwłaszcza schyłkowy, ma jedną zupełnie niezwykłą, a okrutną cechę: nie dość, że zaraża myśleniem totalnym, to skłania, ułatwia i usprawiedliwia lenistwo.

Poseł Błaszczak, który spędził młodość w kontrze do totalitaryzmu schyłkowego, wyniósł z tego mozołu tyle co nic. Tym nic jest na ogół porównywanie zdarzeń ze świata demokracji do zdarzeń ze świata totalitaryzmu...

3236

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]