Reklama

Wiara dla dorosłych

Wiara dla dorosłych

03.08.2020
Czyta się kilka minut
Mrówka wędrująca po ludzkiej dłoni widzi naraz centymetr kwadratowy. Podobnie wygląda poznawanie Boga przez człowieka – pisze siostra Małgorzata Borkowska.
Siostra Małgorzata Borkowska, 2018 r. JACEK ZELEK / WYDAWNICTWO TYNIEC / MATERIAŁY PRASOWE
J

Jest oczywiście zasadnicza różnica: „mrówkę człowiek strząsa, a człowieka Bóg prowadzi, aż w końcu doprowadzi tam, gdzie poznanie Go będzie już możliwe”. W książce „Po śladach Niewidzialnego” benedyktynka z Żarnowca zawarła kilka rad, jak ten czas poszukiwań przetrwać.

Ostatnie dwa lata od wydania głośnej „Oślicy Balaama” s. Małgorzata Borkowska spędziła na działalności kaznodziejskiej. Konferencje wygłaszała przed audytoriami świeckich i duchownych – co jest krzepiące, bo wymieniona pozycja to jadowita krytyka klerykalizmu, księżowskiej pychy i niedokształcenia. Skoro księża chcą s. Borkowskiej słuchać, może coś w polskim Kościele drgnie?

Milczący przyjaciel

W wydanej właśnie w Tyńcu książce zebrano plon tych kaznodziejskich podróży. Siostra Borkowska, znakomita teolożka i historyczka, mniej uwagi tym razem poświęca Kościołowi, skupiając się na samym Bogu....

6677

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]