Reklama

Ważniejsi niż my

Ważniejsi niż my

26.04.2011
Czyta się kilka minut
W dniu beatyfikacji Jana Pawła II na krótki moment zmieni się tonacja polskich mediów i duchowa atmosfera polityki. Będzie inaczej, i na pewno piękniej.
N

Na moment. Ale to dobra okazja, by postarać się wyjść także i poza ten klimat, który teraz, na kilka dni przed 1 maja, już nas samorzutnie ogarnia: klimat polskiej dumy i polskiego uniesienia.

To na pewno ważne, ilu nas będzie na placu Świętego Piotra. Ale najważniejsi, i w tym dniu, winni być ci, którzy takimi właśnie byli dla Niego, jak długo żył. "Obcy". "Inni". Wykluczeni.

Dopiero co radio nadało krótki komunikat o uciekinierach z Libii, próbujących dostać się na Maltę. Grozi im śmierć, bo są obcy z samej racji koloru skóry. Więc płyną przepełnionymi łódkami bez steru, i nikt już zliczyć nie potrafi tych, którzy toną. A ci, co ocaleli, utkną w obozach, gdzie już brak miejsca, o przyszłości nie wspominając.

Świat zrealizowanej cywilizacji sukcesu i wygody staje przed nową próbą, która może postawić pod znakiem zapytania i ...

1687

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]