Reklama

W marszu na całość!

W marszu na całość!

06.12.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
p

pięciu biskupów zasiadło w Komitecie Honorowym marszu, który wkrótce poprowadzić ma jedynie słuszna partia. Marszu, który przez stolicę nadwiślańskiego kraju przeciągnie niczym patriotyczny huragan. Tym razem wicher historii dąć będzie w obronie demokracji i mediów, a przeciw wyborczym machlojkom, szwindlom i fałszerstwom. Nikt ich jeszcze wprawdzie nie udowodnił, ale dowody są dla sprzedajnych sędziów i płaczliwych bab. Prawdziwy heros i człek czynu drobiazgami głowy sobie nie zawraca, tylko rusza z posad bryłę świata.
Ale pięciu? Pięciu?! Tylko pięciu! To jest, Piołunie, katastrofa. To jest blamaż, z którego trudno się będzie przed Mrocznym Ojcem naszym, samym Szatanem i całym piekielnym Senatem wytłumaczyć. Mamy w tym pięknym kraju grubo ponad stu biskupów, licząc ordynariuszy, sufraganów i emerytów, a zaledwie pięciu znalazło się odważnych i prawych? Zresztą na razie...

3781

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]