Reklama

Ustawa lakmusowa

Ustawa lakmusowa

20.11.2005
Czyta się kilka minut
Nie powiodła się próba odzyskania przez lewicę kontroli nad radą nadzorczą TVP. Sąd uznał, że mandat Marka Ostrowskiego nie wygasł, bo w świetle prawa nie doszło do konfliktu interesu. Wprawdzie Ostrowski był równocześnie członkiem rady nadzorczej i pracownikiem TVP, ale nie podlegał bezpośrednio zarządowi, który kontrolował.
P

Prawo nie zostało złamane, choć trudno uznać takie postępowanie członka rady za właściwe. Niestety nieszczerym oburzeniem kierowała się Danuta Waniek, wchodząc w kompetencje sądu i przeforsowując w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji uchwałę o wygaśnięciu mandatu Ostrowskiego i wyborze nowego lewicowego członka rady. Chodziło o doprowadzenie tą drogą do odwieszenia dwóch lewicowych członków zarządu TVP i przejęcie władzy nad telewizją publiczną.

Być może to już ostatni eksces KRRiT w obecnym składzie. W tym tygodniu do parlamentu trafi projekt nowelizacji ustawy o rtv, przewidujący powołanie przez Sejm, Senat i Prezydenta nowej trzyosobowej Rady Krajowej. Przyjęcie ustawy będzie oznaczać, że wiosną nowych rad nadzorczych nie wybierze już instytucja w składzie głęboko przechylonym na lewo i wielokrotnie skompromitowanym. Nie oznacza to jednak w sposób...

1246

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]