Reklama

Komando "lub czasopisma"

Komando "lub czasopisma"

18.09.2005
Czyta się kilka minut
Śledztwa dobiegają końca i wszystko wydaje się jasne: jeżeli ludzie, którzy wysłali Lwa Rywina do Agory, naprawdę chcieli ubić interes, musieli mieć wpływ na ustawę będącą kluczowym elementem tej propozycji. Musieli mieć znaczenie w ugrupowaniu dominującym w rządzie i Sejmie, czyli być Grupą Trzymającą Władzę, oraz dysponować komandem lub czasopisma, które w razie czego mogło w ustawie poprawić coś więcej niż przecinki.
J

Jeszcze niedawno wydawało się, że komisja śledcza powołana do wyjaśnienia “afery Rywina" nic nie wyjaśni. Posłowie przyjęli raport Anity Błochowiak, która twierdziła, że Rywin działał sam. Również skazujący Rywina Sąd uznał, że Grupa Trzymająca Władzę nie istniała, a warszawska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie fałszowania ustawy medialnej, której zapisy zaoferował Agorze Rywin. Ale ostatecznie Sejm przyjął raport Ziobry, w którym podano skład GTW, sąd drugiej instancji uznał, że GTW istniała, choć nie znamy jej składu, a prokuratura w Białymstoku, która przejęła śledztwo w sprawie ustawy, zakończyła właśnie dwa jego wątki.

Janinie Sokołowskiej, szefowej departamentu prawnego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, jej zastępczyni Iwonie Galińskiej oraz Tomaszowi Łopackiemu, prawnikowi z resortu kultury, postawiono zarzut bezprawnego wykreślenia z ustawy...

11327

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]