Reklama

Urząd miasta pilnie sprzedam

Urząd miasta pilnie sprzedam

26.10.2013
Czyta się kilka minut
Czy samorząd może oddać budynek magistratu w prywatne ręce i potem dalej z niego korzystać? Zadłużone do granic możliwości miasta myślą o takich rozwiązaniach. Przepisy nie ułatwiają jednak realizacji ich projektów.
P

Prezydent chce sprzedać urząd miasta” – gdy przed rokiem taki tytuł pojawił się w gazetach regionalnych w Kędzierzynie-Koźlu, wzbudził dyskusje nie tylko wśród urzędników, ale również wśród mieszkańców miasta. O co chodziło? Otóż prezydent wpadł na dość nowatorski pomysł, by skorzystać z tzw. leasingu zwrotnego. Za kilkadziesiąt milionów złotych chciał oddać budynek urzędu miasta w ręce prywatnej firmy, a potem spłacać raty leasingowe, by nieruchomość odzyskać. Pozyskane środki miały pójść m.in. na inwestycje w mieszkania komunalne.
Jak można się domyśleć, propozycja od razu zwróciła uwagę urzędników opozycji. „Nie wolno w taki sposób rozporządzać majątkiem gminy. Nie wyobrażam sobie, żeby miasto oddało obcej firmie budynek magistratu, a potem spłacało za niego raty” – stwierdził na łamach „Nowej Trybuny Opolskiej” Grzegorz Mankiewicz, radny SLD, ironizując, że być może...

13733

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]